Jak jsem napsala eBook o kouzlení

„Lidi si budou myslet, že jsem blázen.“
Tak to mi běželo hlavou, když jsem v srpnu 2015 registrovala doménu www.kouzlime-s-feng-shui.cz Přesněji řečeno – byl to jeden ze dvou hlasů, které jsem slyšela. Ten druhý, silnější, byl ten, který jsem poslechla.A jeho slova byla:

Toto je Tvá cesta. Jdi po ní. Nemysli na to, co tomu řeknou jiní.

Tehdy jsem už nějakou dobu psala svůj eBook o Feng Shui. Chtěla jsem do něj dát opravdu maximum a předat všechny ty skvělé a málo známé informace, které jsem za dobu svého studia a praxe v USA získala.

Od začátku psaní bylo ale jasné, že si eBook žije tak trochu svým životem…

Tak například se mi zcela „vymkla z rukou“ délka celého projektu. Původně totiž mělo jeho napsání trvat pár týdnů. Jenže ani po 3 měsících jsem nebyla dál, než u úvodní kapitoly. :-( Ne že by mi to nepsalo, ono to psalo, až moc. Prvních 40 úvodních stran jsem napsala jako po másle.  Problém byl ale v tom, že to byl stále jen ten úvod. A já se chtěla vejít do maximálně 90 stran celkem!

Začalo mi docházet, že musím změnit celkový přístup.

Že klasická cesta – všechno do puntíku teoreticky popsat a vysvětlit počínaje zemskými a kosmickými energiemi – mě nedovede k praktickému materiálu, který jde hned k věci a opravdu lidem pomůže v jejich konkrétních domovech a životech.

Spousta známých mi totiž říkala, že je Feng Shui zajímá. Že ale kdykoli šáhnou po nějaké knize na toto téma, tak je odradí 1. kapitola, která je teoretická, nesrozumitelná pro našince a neaplikovatelná pro české poměry. A to mi bylo hodně líto.

Znala jsem ohromný potenciál, který se skrývá v prostoru našich domovů. Můj cíl byl nejen zaujmout od 1. stránky, ale aby každá strana měla hodnotné a lehce aplikovatelné informace. 

Rozhodla jsem se tedy dát věcem volný průběh … dát tomu čas. Netlačit na pilu. Obrazně řečeno jsem předala kontrolu… a ponořila se do flow a proudu událostí.

A eBook začal „trvat“ na tom, že se bude jmenovat KOUZLÍME s FENG SHUI.

Původní název byl „7 Receptů Feng Shui pro šťastný život“. Líbil se mi, měl v sobě sedmičku, a byl to název na jistotu. Ten nový název mě lákal.  Ale zároveň představoval velké vystoupení z mé komfortní zóny. Ještě před 6 lety jsem se živila jako „seriózní“ auditorka finančních výkazů.  Ušla jsem od té doby pořádný kus cesty, ale tohle byla další výzva.  Věděla jsem, že se musím rozhodnout.

Bylo potřeba zaujmout sama pro sebe jasné stanovisko:  „Jdu do ‚Kouzlení‘ nebo ne?“

Kouzelník Michal

Při tom rozhodování jsem si najednou vzpomněla na kouzelníka Michala, který se objevil v mém životě v prosinci 2014. Jen pár dní po té, co jsem dostala nápad napsat eBook o Feng Shui. Objevil se na jedné rodinné oslavě, které jsem se účastnila. Vypadal úplně obyčejně (až na to, že měl skoro 2 metry) a uměl fantastická kouzla.  S kartami, balónky, šátky, prostě klasika. Byl to asi první skutečný kouzelník, kterého jsem viděla tak zblízka a jeho umění mi doslova učarovalo.

Několikrát jsem ho požádala, aby přidal nějaká další kouzla. Bylo už k půlnoci a mě to jeho kouzlení strašně bavilo.

Už v tom prosinci 2014 jsem si říkala, že je to nějaká zvláštní „náhoda“, že mi přišel do života kouzelník. Jak často se to člověku stává?

Kouzelník Michal mi pomohl tu hozenou rukavici zvednout. 

Řekla jsem si, že tedy do toho jdu. A doménu www.kouzlime-s-feng-shui.cz  jsem zaregistrovala. Najednou se v hlavě začaly rodit nápady. Jak věci popsat, uspořádat a graficky podpořit.

V psaní jsem pokračovala tak, že jsem začala psát od půlky. Rovnou jsem se vrhla na kapitolu Devatero kouzelných nástrojů Feng Shui. Tou jsem se odpíchla a vymyslela, jak všechno napsat  srozumitelně a stručně. K úvodu jsem se vrátila až k jako jedné z posledních kapitol. Ze 40 stran jsem nakonec vybrala jen to opravdu podstatné a vešlo se to na 3 strany.

A tak jsem nakonec svou vizi naplnila.

Výsledkem je 88 stran nabitých praktickými informacemi a cvičeními o tom, kde a jak doma provést změny, kterými znásobíme lásku, prosperitu a harmonii, nebo cokoli jiného, v našem životě.  

KREATIVITA NEMÁ RÁDA TERMÍNY

Raději ani nepočítám, kolik termínů dokončení jsem si stanovila… Bylo jich hodně a i ten opravdu závazný 18. září 2016 (vyhlásila jsem ho na Facebooku) jsem nedala. eBook si zkrátka počkal na 1. podzimní den – internetem se rozletěl do světa 22. září 2016. A během pár hodin si našel své první čtenáře. :-)

Vybral si skvělý den – čirou „náhodou“ jsem doma zrovna v kuchyni dokončila oltář k podzimní rovnodennosti a oslavě úrody letošního roku. A tak jsem mohla eBook symbolicky na oltář přidat a oslavit jeho zrození.

Jsem moc ráda, že jsem mu dala prostor uzrát. Byla to dlouhá cesta a stal se tak trochu členem rodiny. Jeho vytištěné pracovní verze se mnou mnohokrát přeletěly Atlantický oceán na cestách mezi Prahou a New Jersey, mými dvěma domovy. Hodně mě naučil a hodně jsem toho sama o sobě zjistila. Například to, že mě neskutečně baví grafické práce a vytváření 3D obálek.

A co mně eBook naučil úplně nejdůležitějšího?

2 věci:

  1. TRPĚLIVOST a DŮVĚRU – v to, že vše se děje tak, jak má. Že mi vesmír pomáhá, co mu síly stačí, a že je třeba se nechat na té vlně vézt.
  2. Jít za vizí a zároveň být flexibilní.

Těch 18 kreativních měsíců jsem si opravdu užila. Občas jsem si trochu zoufala, ale dnes už vím, že i to mělo smysl.

Nicméně v nejbližší době žádný nový eBook naplánuju. Chci si trochu vydechnout. I když, kdo ví, co má pro mě Život přichystáno… :-)

P.S.: už mám i svou kouzelnou hůlku – objevila jsem ji v obchodě s dětským oblečením, kam jsem šla kupovat dárky pro mé neteře a synovce. K mému velkému překvapení JI tam měli.

Neodolala jsem a koupila si ji! Když ji můžou mít děti, proč ne já?  A když já, proč ne Vy?   

A pokud Vás Kouzlení s Feng Shui láká, tak více se o něm dozvíte TADY.

Blanka Vun Kannon
Mým posláním je pomáhat ženám naladit se na své nitro a vytvořit si život, ve kterém jim bude dobře. 

Jsem certifikovaná v USA jako Master Soul Coaching® practitioner a poradce Feng Shui.
Komentáře